VİZE İŞLEMLERİ

Vakıftur Turizm farkıyla, dünyanın neresi olursa olsun vizenizi cepte bilin. Başta Avrupa Birliği'ne üye olan devletlere Schengen vizesi olmak üzere, tüm yurtdışı seyahatlerinizde vizenizi zahmetsizce ve sıra beklemeden almanıza yardımcı oluyoruz. Başvuru yapmak ve vizeniz için gerekli evraklar hakkında bilgi edinmek için bizi 0312 431 6895 "Danışmanlık Hattımızdan arayabilirsiniz.

Not: Konsolosluklar tarafından yapılabilecek değişiklikler sebebiyle, vize başvurularında gerekli olacak evrak ve izlenecek prosedürlerin en güncel halini öğrenmek için lütfen "Profesyonel Vize Danışmanımız" ile iletişime geçin.

VİZE İŞLEMLERİNİZ İÇİN SİZE ULAŞALIM

 

GEREKLİ EVRAKLAR

 1. Şirket’in Antetli Kağıdına Dilekçe

  Belçika Konsolosluğu için İngilizce veya Fransızca, İngiltere ve Amerika Konsoloslukları için İngilizce, diğer konsolosluklar için Türkçe veya İngilizce hazırlanan dilekçenin, şirketin imza sirkülerinde yetkili kişi veya kişiler tarafından imzalanması, ad ve soyadlarının açıkça yazılması gereklidir.

   

 2. Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
 3. Şirket İmza Sirküleri
 4. Şirket Faliyet Belgesi (ATO veya ASO)

  Faliyet belgelerinin en fazla 2 ay önce alınmış olması ve her 2 ayda bir yenilenmesi gereklidir.

 5. Vergi Levhası Fotokopisi
 1. SSK İşe Giriş Bildirgesi

  İşe giriş bildirgesinde SSK’nın onay damgasının görülmesine dikkat edilmelidir, varsa gidilecek ülkede ki şirketten davetiye veya iş gezisi ile ilgili bilgi, eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış vize formları. Vize formlarının müşterilerimiz tarafından doldurulması gerekmektedir. Özellikle medeni durum ve eşlerle ilgili bilgilerin boş bırakılmaması gerekmektedir.

  Çift vize formu isteyen ülkeler; Finlandiya, Norveç, Danimarka, Suriye (Cezayir 4 form istemektedir.)

 2. Vesikalık Fotoğraf

  Tek Fotoğraf: ABD, Almanya, Avusturalya, Benelux, Brezilya, Bulgaristan, Çin, Fransa, Hindistan, İsrail, İsveç, İsviçre, Kanada, Meksika, Pakistan, Portekiz, Suriye, Yunanistan, Ukrayna, Yeni Yugoslavya, Rusya, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Slovakya

  Çift Fotoğraf: İtalya, Danimarka, İngiltere, Macaristan, Finlandiya, Suriye, Norveç, Kuveyt, Irak

  Üç Fotoğraf: İspanya

 3. TURİSTİK VİZELER için gerekli ek evraklar

  Şahsın ev tapusu, banka hesap cüzdanı vb. evrakların fotokopileri

  Yurt dışında kalınacak otel’in rezervasyon fişi ve uçak bilet rezervasyonu veya fotokopisi

  Not: Almanya, pasaport sahibinin şahsen konsolosluğa gelmesini talep etmektedir. Acenta aracılığı ile turistik vize vermemektedir.

 4. TRANSİT VİZELER için gerekli ek evraklar

  Hollanda: Normal vize belgelerine ek olarak uçak bileti istemektedir.

  Almanya: Almanya üzerinden Güney Amerika, Afrika, Uzak Doğu ve BDT ülkeleri ile eski sosyalist ülkelere transit geçecek yolculardan, uçak bileti, vize fotokopisi, form ve 1 adet vesikalık fotoğraf istenmektedir.

 5. ÖĞRENCİ VİZELERİ için gerekli ek evraklar

  Öğrencinin ve ailesinin üzerine kayıtlı taşınmazlar ve banka hesaplarını gösteren belgeler

  Gitmek istediğiz ülkede ki okuldan alınmış kabul mektubu